• Էլ․ հասցե nhovakimyan@mineconomy.am
2019 - 2023 թթ․՝ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան, Ագրոբիզնեսի և տնտեսագիտության ֆակուլտետ, ասպիրանտուրա, Երևան, Հայաստան
2015 - 2018թթ.` Մասարիկի համալսարան, Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետ, Մագիստրոսի աստիճան, Բռնո, Չեխիա
2006 - 2010թթ.` Երևանի պետական համալսարան, Տնտեսագիտության ֆակուլտետ, Բակալավրի աստիճան, Երևան, Հայաստան
2024 թվականի ապրիլի 1-ից ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ
2021 - 2024թթ․՝ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով, Ներքին շուկաների գործունեության վարչության պետի տեղակալ, Մոսկվա, Ռուսաստան
2019 - 2021թթ․՝ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով, Արդյունաբերության և ագրոարդյունաբերական համալիրի հարցերով Կոլեգիայի անդամի (Նախարար) օգնական, Մոսկվա, Ռուսաստան
2019 - 2020թթ․՝ Գյուղատնտեսությունը ապահովագրողների ազգային գործակալություն, Գործադիր տնօրենի տեղակալ, Երևան, Հայաստան
2018 - 2019թթ․՝ «CPM Consulting», «Գյուղատնտեսության ապահովագրության ներդրման զարգացում` հիմնված ԵՄ լավագույն փորձի վրա» ԵՄ Ծրագրի ղեկավար, Երևան, Հայաստան
2019 - 2019թ ՝ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան, դասախոս, Երևան, Հայաստան
2017 - 2018թթ․՝ ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարարություն, «ՀՀ-ում գյուղատնտեսության ապահովագրության համակարգի ներդրման» ԵՄ ծրագրի ղեկավար («YES Armenia»), Երևան, Հայաստան
2014 - 2015թթ․՝ ՌուսՀիդրո, «Միջազգային էներգետիկ կորպորացիա» ՓԲԸ Արտադրատեխնիկական դեպարտամենտի առաջատար ճարտարագետ, Երևան, Հայաստան
2013 - 2015թթ․՝ ՌուսՀիդրո, «Միջազգային էներգետիկ կորպորացիա» ՓԲԸ Ֆինանսատնտեսական վարչության գլխավոր մասնագետ, Երևան, Հայաստան

Вступил в должность 1-го апреля 2024 года
2019 - 2023 - Национальный Аграрный университет Армении, Факультет агробизнеса и экономики, аспирантура, Ереван, Армения
2015 - 2018 - Масариков университет, факультет Экономики и управления, степень магистра, Брно, Чешская Республика
2006 - 2010 - Ереванский государственный университет, факультет Экономики, степень бакалавра, Ереван, Армения
С 1 апреля 2024г.- заместитель министра экономики РА
2021 - 2024гг. - Евразийская экономическая комиссия, Заместитель директора Департамента функционирования внутренних рынков, Москва, Россия
2019 - 2021гг. - Евразийская экономическая комиссия, Помощник члена Коллегии (Министра) по промышленности и агропромышленному комплексу, Москва, Россия
2019 - 2020гг. - Национальное агентство аграрного страхования, заместитель Исполнительного Директора, Ереван, Армения
2018 - 2019гг. - «CPM Consulting», руководитель проекта ЕС «Развитие аграрного страхования в соответствии с передовым опытом ЕС», Ереван, Армения
2019 - 2019г.- Национальный аграрный университет Армении, преподаватель, Ереван, Армения
2017 - 2018гг. - Министерство сельского хозяйства РА, руководитель проекта «Внедрение аграрного страхования в РА» («YES Armenia», ЕС), Ереван, Армения
2014 - 2015гг. - ЗАО «Международная энергетическая корпорация», РусГидро Ереван, ведущий инженер производственно – технического Департамента, Ереван, Армения
2013 - 2015гг. - ЗАО «Международная энергетическая корпорация», РусГидро Ереван, главный специалист финансово – экономического департамента, Ереван, Армения