Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է Leasing EXPO 2024/ Բոլոր սարքավորումները մեկ հարթակում ցուցահանդեսին
12 Ապրիլի, 2024
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ապրիլի 12-ին մասնակցել է Leasing EXPO 2024/ Բոլոր սարքավորումները մեկ հարթակում խոշոր ցուցահանդեսին, որը Հայաստանում կազմակերպվում է երկրորդ անգամ:
«Ցուցահանդեսին ներկայացված են համաշխարհային լավագույն բրենդերի և արտադրողների սարքեր ու մեքենասարքավորումներ՝ տարբեր գնային առաջարկներով։ Սա նշանակում է, որ տնտեսության ոլորտներում տարբեր ֆինանսական հնարավորություն ունեցող և ռազմավարական նպատակներ հետապնդող ընկերությունների համար մեր լիզինգատու ընկերությունները, բրենդերն ու մատակարարները կարող են առաջարկել սարքավորումների լայն տեսականի», - նշել է Գևորգ Պապոյանը։
Նախարարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված արտադրանքին և սարքավորումներին։
Ցուցահանդեսին ներկայացված են գյուղատնտեսական սարքավորումներ, արևային պանելներ, տրանսպորտային միջոցներ, շինարարական տեխնիկա, արդյունաբերական սարքավորումներ, արտադրական սարքավորումներ, HoReCa մատակարարներ, IT և ինովացիոն սարքավորումներ, օդափոխության համակարգեր, սառնարանային տնտեսություն, ջերմոցային տնտեսություն, ֆինանսաբանկային կառույցներ:

Minister of Economy Gevorg Papoyan took part in the major exhibition Leasing EXPO 2024/All equipment on one site
12 April, 2024
On April 12, Minister of Economy Gevorg Papoyan took part in the major exhibition Leasing EXPO 2024/All equipment on one site, which is being held in Armenia for the second time.
“The exhibition presents devices and equipment from the world’s best brands and manufacturers with various price offers. This means that our leasing companies, brands, and suppliers can offer a wide range of equipment for companies with different financial capabilities,” Gevorg Papoyan added that this also reflects strategic goals in various sectors of the economy.
The Minister toured the exhibition stands and got acquainted with the products and equipment on display.