Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է Leasing EXPO 2024/ Բոլոր սարքավորումները մեկ հարթակում ցուցահանդեսին
12 Ապրիլի, 2024
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ապրիլի 12-ին մասնակցել է Leasing EXPO 2024/ Բոլոր սարքավորումները մեկ հարթակում խոշոր ցուցահանդեսին, որը Հայաստանում կազմակերպվում է երկրորդ անգամ:
«Ցուցահանդեսին ներկայացված են համաշխարհային լավագույն բրենդերի և արտադրողների սարքեր ու մեքենասարքավորումներ՝ տարբեր գնային առաջարկներով։ Սա նշանակում է, որ տնտեսության ոլորտներում տարբեր ֆինանսական հնարավորություն ունեցող և ռազմավարական նպատակներ հետապնդող ընկերությունների համար մեր լիզինգատու ընկերությունները, բրենդերն ու մատակարարները կարող են առաջարկել սարքավորումների լայն տեսականի», - նշել է Գևորգ Պապոյանը։
Նախարարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված արտադրանքին և սարքավորումներին։
Ցուցահանդեսին ներկայացված են գյուղատնտեսական սարքավորումներ, արևային պանելներ, տրանսպորտային միջոցներ, շինարարական տեխնիկա, արդյունաբերական սարքավորումներ, արտադրական սարքավորումներ, HoReCa մատակարարներ, IT և ինովացիոն սարքավորումներ, օդափոխության համակարգեր, սառնարանային տնտեսություն, ջերմոցային տնտեսություն, ֆինանսաբանկային կառույցներ:

Министр экономики Геворг Папоян принял участие в крупной выставке Leasing EXPO 2024/Все оборудование на одной площадке
12 Апрель, 2024
12 апреля министр экономики Геворг Папоян принял участие в крупной выставке Leasing EXPO 2024/Все оборудование на одной площадке, которая проводится в Армении во второй раз.
“На выставке представлены устройства и техника лучших мировых брендов и производителей с различными ценовыми предложениями. Это означает, что наши лизинговые компании, бренды и поставщики могут предложить широкий спектр оборудования для компаний с разными финансовыми возможностями”,- Геворг Папоян добавил, что это также отражает стратегические цели в различных отраслях экономики.
Министр осмотрел выставочные стенды и ознакомился с представленной продукцией и оборудованием.
На выставке представлена сельскохозяйственная техника, солнечные панели, транспортные средства, строительная техника, промышленное оборудование, производственное оборудование, поставщики HoReCa, IT и инновационное оборудование, системы вентиляции, холодильное хозяйство, тепличное хозяйство, финансово-банковские структуры.