Գևորգ Պապոյանը Ծաղկաձորում «Mantashyants Business Weekend»-ի շրջանակում հանդիպել է Մանթաշյանց գործարարների միության անդամների հետ
22 Ապրիլի, 2024
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ապրիլի 21-ին Ծաղկաձորում «Mantashyants Business Weekend»-ի շրջանակում հանդիպել է Մանթաշյանց գործարարների միության անդամների հետ։
Հանդիպման ընթացքում, որին ներկա է գտնվել նաև նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը,
այլ թեմաներին զուգահեռ, քննարկվել են ՀՀ տնտեսության ոլորտում իրականացվող պետական քաղաքականությանը, աջակցության գործիքակազմին, միջազգային համագործակցությանը, լոգիստիկ հնարավորությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Նախարարն ու իր տեղակալը պատասխանել են ներկաներին հուզող հարցերին, լսել նրանց բարձրաձայնած խնդիրներն ու առաջարկները հնարավոր լուծումների վերաբերյալ։
Ընդհանուր առմամբ, «Business Weekend»-ին մասնակցել են մոտ 300 գործարարներ, ինչպես ՀՀ-ից, այնպես էլ ՌԴ-ից, ԱՄՆ-ից, Նիդերլանդներից, Ֆրանսիայից, Մեծ Բրիտանիայից և այլ երկրներից։

Геворг Папоян в Цахкадзоре встретился с членами Союза предпринимателей «Манташянц»
Министр экономики РА Геворг Папоян 21 апреля в Цахкадзоре провел встречу с членами Союза предпринимателей «Манташянц» в рамках мероприятия «Mantashyants Business Weekend».
В ходе встречи, на которой также присутствовал заместитель министра Рафаел Геворкян, наряду с другими темами были обсуждены вопросы, касающиеся реализуемой в экономике РА государственной политики, инструментов государственной поддержки, международного сотрудничества, а также развития логистических возможностей.
Министр и его заместитель ответили на вопросы присутствующих, выслушал поднятые проблемы и предложения относительно их возможных решений.
В целом, в «Business Weekend»-е приняли участие около 300 бизнесменов из Республики Армения, Российской Федерации, США, Нидерландов, Франции, Великобритании и других стран.