Նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը Թեհրանում մասնակցել է Iran Expo 2024 արտահանման հնարավորությունների 6-րդ ցուցահանդեսին
30 Ապրիլի, 2024
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանն ԻԻՀ Թեհրանի միջազգային ցուցահանդեսների կենտրոնում մասնակցել է ապրիլի 27-ից մայիսի 1-ը անցկացվող Iran Expo 2024 արտահանման հնարավորությունների 6-րդ ցուցահանդեսին։ Նախարարի տեղակալն այցելել է նաև Չաբահարի ազատ տնտեսական գոտու տաղավար, որի գործադիր տնօրենը ներկայացրել է տարածաշրջանի արտադրական և արտահանման հնարավորությունները և հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Iran Expo 2024-ին Հայաստանից մասնակցում է շուրջ 70 ընկերության ներկայացուցիչ։
Ցուցահանդեսի շրջանակներում Նարեկ Հովակիմյանը հանդիպել է ցուցահանդեսի հայաստանյան մասնակիցների հետ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ԻԻՀ-ում ՀՀ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Արսեն Ավագյանն ու ԻԻՀ-ում ՀՀ-ի առևտրական կցորդ Վարդան Կոստանյանը։
Այցի շրջանակներում կայացել են նաև B2B հանդիպումներ, որոնց ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական գործարար կապերի ամրապնդման, երկկողմանի առևտրաշրջանառության ավելացման և լոգիստիկ երթուղիներին առնչվող հարցեր։

Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Narek Hovakimyan participated in the 6th exhibition of Iran's export opportunities "Expo 2024"
30 April, 2024
Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Narek Hovakimyan participated in the 6th exhibition of Iran's export opportunities, "Expo 2024," held from April 27 to May 1 at the Tehran International Exhibition Center. He also visited the pavilion of the Chabahar Free Economic Zone, where the executive director presented the region's production and export capabilities and discussed potential cooperation.
Approximately 70 representatives of Armenian companies participated in the Iran EXPO-2024 exhibition.
During the exhibition, Narek Hovakimyan met with Armenian participants. The meeting was attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Iran Arsen Avagyan and the trade attaché of the Republic of Armenia to Iran Vardan Kostanyan.
Additionally, B2B meetings were held during the visit to discuss issues related to strengthening Armenian-Iranian business ties, expanding bilateral trade, and establishing logistics routes.