Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության խորհրդի անդամների հետ
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ապրիլի 30-ին հանդիպել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության խորհրդի անդամների հետ։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը։
Քննարկվել են միության հետ համագործակցության ընդլայնմանը, գործարար միջավայրի բարելավմանը, ընկերությունների արտադրական կարողությունների ավելացմանը, արտահանման և ներմուծման խնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը պատասխանել է միության անդամների հարցերին ու լսել նրանց առաջարկները։
Հանդիպման մասնակիցները կարևորել են նման հանդիպումները, որոնք հնարավորություն են տալիս վեր հանել առկա խնդիրները և գտնել արդյունավետ լուծումներ, նաև ողջունել են Էկոնոմիկայի նախարարության կողմից իրականացվող աջակցության ծրագրերը և ընդգծել դրանց շարունակականության անհրաժեշտությունը տարբեր ոլորտներում։

Геворг Папоян встретился с членами Совета Союза промышленников и бизнесменов Армении
30 апреля министр экономики Геворг Папоян встретился с членами Совета Союза промышленников и бизнесменов Армении. Встрече также присутствовал заместитель министра Нарек Терян.
Были обсуждены вопросы, связанные с расширением сотрудничества с Союзом, улучшением бизнес-среды, а также увеличением производственных мощностей компаний, вопросами экспорта и импорта.
Министр ответил на вопросы членов профсоюза и выслушал их предложения.
Участники встречи подчеркнули важность таких встреч, поскольку они позволяют осветить существующие проблемы и найти эффективные решения. Они также выразили поддержку программ поддержки, реализуемых Министерством экономики, и отметили важность их преемственности в различных сферах.