Գևորգ Պապոյանն այցելել է «Իտեքս» ՍՊԸ
Լոռի կատարած այցի շրջանակում նախարար Գևորգ Պապոյանը եղել է նաև «Իտեքս» ՍՊԸ-ում։ Այցին մասնակցում էին նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և Լոռու մարզպետ Արամ Ղազարյանը։
Հայ-իտալական «Իտեքս» ընկերությունը հիմնադրվել է 2022թ-ին իտալական «SARTIS» ընկերության կողմից, ունի 1115 աշխատակից։
Ընկերությունն ապահովված է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով և զբաղվում է հանրահայտ բրենդների պատվերով հագուստի արտադրությամբ։ «Արտադրված է Հայաստանում» տարբերանշանով հագուստը արտահանվում է Իտալիա, այնտեղից էլ՝ ամբողջ աշխարհ։ Ընկերությունը կատարում է հանրահայտ «Moncler», «Dainese», «MACKAGE» ֆիրմաների պատվերներ։
Ներկայումս ընկերությունն ունի 18 արտադրական հոսքագիծ, սակայն առաջիկայում պլանավորվում է արտադրական ծավալները հասցնել մինչև 24 հոսքագծի։
Շրջայցի ընթացքում ընկերության ղեկավարությանը ներկայացվել են տեքստիլ ոլորտում իրականացվող պետական քաղաքականությունը, ինչպես նաև ոլորտի զարգացմանն ուղղված ծրագրերը։

During his visit to Lori, Minister Gevorg Papoyan also toured Itex LLC. He was accompanied by Deputy Minister Narek Teryan and Lori Region Governor Aram Ghazaryan.
Itex, an Armenian-Italian company founded in 2022 by the Italian firm SARTIS, currently employs 1,115 people.
The company is equipped with modern technologies and specializes in producing custom-made clothing for renowned brands. Garments bearing the "Made in Armenia" label are exported to Italy and subsequently distributed worldwide. Itex fulfills orders for prestigious companies such as Moncler, Dainese, and MACKAGE.
Currently, the company operates 18 production lines, with plans to expand production capacity to 24 lines in the near future.
During the visit, the company's management was briefed on the state policies implemented in the textile sector and the programs aimed at fostering industry development.