Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Ռոլանդ Փրայսի գլխավորած պատվիրակությանը
07 Հոկտեմբերի, 2024
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Ռոլանդ Փրայսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատը, նախարարի տեղակալներ Արման Խոջոյանը և Սևակ Միքայելյանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համատեղ իրականացվող աշխատանքները տնտեսության տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության ոլորտներում։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի տնտեսական աճին միտված նախարարության դիրքորոշումներին, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության հետ շարունակական համագործակցության ուղղություններին:
Կողմերը բարձր են գնահատել ձևավորված համագործակցությունը և պատրաստակամություն հայտնել շարունակել համատեղ աշխատանքները նշված ուղղություններով։

Геворг Папоян принял делегацию во главе с региональным директором Всемирного банка (ВБ) Роландом Прайсом
07 Октябрь, 2024
Геворг Папоян 7-го октября принял делегацию во главе с региональным директором Всемирного банка (ВБ) Роландом Прайсом. На встрече также присутствовали директор армянского офиса ВБ Каролин Гегинат, заместители министра Арман Ходжоян и Севак Микаелян.
В ходе встречи были обсуждены совместно реализуемые работы по различным направлениям экономики, в том числе в сфере сельского хозяйства и туризма.
Отдельно были затронуты вопросы, касающиеся позиций министерства, направленных на экономический рост Армении, а также направления постоянного сотрудничества с правительством РА.
Стороны высоко оценили сложившееся сотрудничество и выразили готовность продолжить совместную работу по указанным направлениям.