Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Wizz Air Group ընկերության ներկայացուցիչներին
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 10-ին ընդունել է Wizz Air Group ընկերության ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը։
Վերջին երկու տարիների ընթացքում ՀՀ ԷՆ զբոսաշրջության կոմիտեի և Wizz Air Group ընկերության ակտիվ համագործակցության արդյունքում հաջողությամբ իրականացվել է Գերմանիայում, Իտալիայում և Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի առաջմղման մարքեթինգային արշավը։
Բացի այդ, Wizz Air-ի հետ համագործակցությամբ կազմակերպվել են ճանաչողական այցեր, և Հայաստանը հյուրընկալել է միջազգային ԶԼՄ ներկայացուցիչների և բլոգերների։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ընկերության զարգացման ծրագրերը, նոր երթուղիների մշակման և Հայաստանում չվերթների ավելացման հնարավորությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ ԷՆ զբոսաշրջության կոմիտեի հետ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարներին։

Министр экономики РА Геворг Папоян принял представителей авиакомпании Wizz Air Group
Министр экономики Армении Геворг Папоян 10 октября провел встречу с представителями авиакомпании Wizz Air Group. На встрече также присутствовал заместитель министра Нарек Овакимян.
За последние два года благодаря активному сотрудничеству между Комитетом по туризму Министерства экономики Армении и Wizz Air Group была успешно реализована маркетинговая кампания по продвижению Армении в Германии, Италии и Объединенных Арабских Эмиратах.
Кроме того, в сотрудничестве с Wizz Air были организованы ознакомительные визиты, в ходе которых Армения принимала представителей международных СМИ и блогеров.
В ходе встречи были обсуждены планы развития компании, возможности разработки новых маршрутов и увеличения количества рейсов в Армению. Особое внимание было уделено перспективам расширения сотрудничества с Комитетом по туризму Министерства экономики Армении.