Գևորգ Պապոյանը ներկա է եղել Colliers ընկերության և Համաշխարհային Առևտրի կենտրոն Երևան նախագիծի միջև կնքված համագործակցության պայմանագրի ստորագրման արարողությանը
17 Հոկտեմբերի, 2024
ՀՀ Կառավարության և «Ռենշինի» համատեղ նախագիծը՝ Համաշխարհային Առևտրի կենտրոն Երևանը հոկտեմբերի 16-ին համագործակցության պայմանագիր է կնքել հեղինակավոր Colliers ընկերության հետ։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանի կողմից պայմանագիրը ստորագրել է գործադիր տնօրեն և կառավարման խորհրդի նախագահ Արտաշես Տոնոյանը, իսկ Colliers, Middle East & India ընկերության կողմից՝ նախագահ և կառավարիչ-տնօրեն Սանկեյ Պրասադը: Պայմանագրի ստորագրման արարողությանը ներկա է եղել նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանի և Colliers-ի միջև այս նշանակալի համագործակցության շնորհիվ Հայաստանի ներդրումային և կոմերցիոն անշարժ գույքի ոլորտը նոր մոտեցումներ կունենա՝ կառուցապատման և քաղաքաշինական նախագծերի մշակման և կառավարման տեսանկյունից, ինչն էապես կանդրադառնա ոլորտի և տնտեսության զարգացման վրա։
«Ուրախ ենք, որ Հայաստանում իրականացվող այս խոշորամասշտաբ ծրագիրը հետաքրքրել է համաշխարհային առաջատար այս ընկերությանը։ Հայաստանի կառավարությունը հետամուտ է լինելու, որ նաև Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան նախագծի միջոցով մեր երկիրը ներդրումների համար է՛լ ավելի գրավիչ և հետաքրքրական դառնա», - նշել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանը պետական-մասնավոր համագործակցությամբ ամենախոշոր նախագիծն է Հայաստանում, որն իրականացվում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և «Ռենշին» քաղաքաշինական-ներդրումային ընկերության կողմից։ Այն առաջարկելու է նորագույն, բազմաֆունկցիոնալ անշարժ գույք՝ կոմերցիոն, գրասենյակային, հյուրանոցային տարածքներով, խանութներով և ցուցասրահներով։

Gevorg Papoyan attended the signing ceremony for the cooperation agreement between Colliers and the World Trade Center project in Yerevan
17 October, 2024
On October 16, the joint initiative of the RA Government and the “Renshin,” World Trade Center Yerevan, signed a cooperation agreement with the esteemed Colliers company.
The agreement was signed by Artashes Tonoyan, CEO and Chairman of the Board of the World Trade Center Yerevan, and Sanki Prasad, President and Managing Director of Colliers for the Middle East & India. RA Minister of Economy, Gevorg Papoyan, also attended the ceremony.
This partnership between the World Trade Center Yerevan and Colliers introduces innovative approaches to the development and management of investment and commercial real estate projects in Armenia, promising to drive significant growth in the sector and contribute to economic development.
“We are pleased that this large-scale project in Armenia has garnered interest from a leading global company,” stated RA Minister of Economy Gevorg Papoyan. “The Armenian government will continue efforts to make our country even more attractive and compelling for investment through the Yerevan World Trade Center project.”
The World Trade Center Yerevan stands as the largest public-private partnership project in Armenia, led by the Government of the Republic of Armenia and Renshin Urban Development and Investment Company. The project will offer a modern, multifunctional real estate complex featuring commercial, office, and hotel spaces, along with shops and exhibition halls.