Գևորգ Պապոյանը ներկա է եղել Colliers ընկերության և Համաշխարհային Առևտրի կենտրոն Երևան նախագիծի միջև կնքված համագործակցության պայմանագրի ստորագրման արարողությանը
17 Հոկտեմբերի, 2024
ՀՀ Կառավարության և «Ռենշինի» համատեղ նախագիծը՝ Համաշխարհային Առևտրի կենտրոն Երևանը հոկտեմբերի 16-ին համագործակցության պայմանագիր է կնքել հեղինակավոր Colliers ընկերության հետ։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանի կողմից պայմանագիրը ստորագրել է գործադիր տնօրեն և կառավարման խորհրդի նախագահ Արտաշես Տոնոյանը, իսկ Colliers, Middle East & India ընկերության կողմից՝ նախագահ և կառավարիչ-տնօրեն Սանկեյ Պրասադը: Պայմանագրի ստորագրման արարողությանը ներկա է եղել նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանի և Colliers-ի միջև այս նշանակալի համագործակցության շնորհիվ Հայաստանի ներդրումային և կոմերցիոն անշարժ գույքի ոլորտը նոր մոտեցումներ կունենա՝ կառուցապատման և քաղաքաշինական նախագծերի մշակման և կառավարման տեսանկյունից, ինչն էապես կանդրադառնա ոլորտի և տնտեսության զարգացման վրա։
«Ուրախ ենք, որ Հայաստանում իրականացվող այս խոշորամասշտաբ ծրագիրը հետաքրքրել է համաշխարհային առաջատար այս ընկերությանը։ Հայաստանի կառավարությունը հետամուտ է լինելու, որ նաև Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան նախագծի միջոցով մեր երկիրը ներդրումների համար է՛լ ավելի գրավիչ և հետաքրքրական դառնա», - նշել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանը պետական-մասնավոր համագործակցությամբ ամենախոշոր նախագիծն է Հայաստանում, որն իրականացվում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և «Ռենշին» քաղաքաշինական-ներդրումային ընկերության կողմից։ Այն առաջարկելու է նորագույն, բազմաֆունկցիոնալ անշարժ գույք՝ կոմերցիոն, գրասենյակային, հյուրանոցային տարածքներով, խանութներով և ցուցասրահներով։

Геворг Папоян принял участие в церемонии подписания соглашения о сотрудничестве, подписанного между компанией Colliers и проектом Всемирного торгового центра в Ереване
17 Октябрь, 2024
Совместный проект правительства Армении и компании «Реншин» Всемирный торговый центр Ереван 16 октября подписал договор о сотрудничестве с авторитетной компанией «Colliers».
Договор подписали исполнительный директор и председатель правления Всемирного торгового центра Ереван Арташес Тоноян, а также президент и управляющий директор компании Colliers, Middle East & India Санкей Прасад. В церемонии подписания контракта присутствовал также министр экономики РА Геворг Папоян.
Благодаря этому значимому партнерству между Всемирным торговым центром Ереван и Colliers, сектор инвестиций и коммерческой недвижимости Армении получит новые подходы к разработке и управлению проектами строительного и городского развития, что существенно повлияет на развитие сектора и экономики.
«Мы рады, что этот масштабный проект, реализуемый в Армении, заинтересовал эту ведущую мировую компанию. Правительство Армении будет добиваться того, чтобы благодаря проекту Всемирного торгового центра Ереван наша страна стала еще более привлекательной и интересной для инвестиций», - отметил министр экономики РА Геворг Папоян.
Всемирный торговый центр Ереван – крупнейший проект государственно-частного партнерства в Армении, который реализуется Правительством Республики Армения и компанией городского развития и инвестиций «Реншин». Он будет предлагать современную многофункциональную недвижимость с коммерческими, офисными, гостиничными помещениями, магазинами и выставочными залами.