ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է TOON EXPO 2024 ցուցահանդեսի բացման արարողությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 25-ին մասնակցել է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի միջազգային ամենամեծ և մասշտաբային TOON EXPO 2024 ցուցահանդեսի բացման արարողությանը:
Էքսպոյին մասնակցում է առավել քան 100 ընկերություն ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից՝ ՌԴ, ԱՄԷ, Կիպրոս, Հունաստան, Իսպանիա, Պորտուգալիա, Մոլդովա, Իտալիա, Իրան։
Ներկայացված հիմնական ոլորտներն են՝ կառուցապատում, անշարժ գույք, բանկային համակարգ, ներդրումային գույք՝ Հայաստանում և արտերկրում, անշարժ գույքի կառավարում, ճարտարապետություն և նախագծում, գնահատում և չափագրում, արևային էներգիայի մատակարարում:
«Մեզ համար այսպիսի ցուցահանդեսներն ունեն շատ կարևոր նշանակություն․ դրանք մի կողմից շատ լավ հնավորություն են մեր քաղաքացիների համար մեկ վայրում տեսնել մինչև 150 նախագծեր և կատարել բնակարանի լավագույն ընտրություն, մյուս կողմից՝ շատ լավ հնարավորություն բիզնես գործընկերության իրականացման համար», - նշել է Գևորգ Պապոյանը։

On October 25, RA Minister of Economy Gevorg Papoyan attended the opening of TOON EXPO 2024, the largest international real estate and development exhibition. Over 100 companies from Armenia and abroad—including Russia, the UAE, Cyprus, Greece, Spain, Portugal, Moldova, Italy, and Iran—participated in the event.
The main sectors represented included construction, real estate, banking, investment properties in Armenia and abroad, property management, architecture and design, assessment and measurement, and solar energy supply.
"Exhibitions like this are very important for us. On one hand, it provides an excellent opportunity for our citizens to explore up to 150 projects in one place and make the best choice for their home. On the other, it offers valuable opportunities to establish business partnerships," said Minister Papoyan.
Following the opening, the Minister toured the exhibition stands to learn more about the products and services on display.