ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է TOON EXPO 2024 ցուցահանդեսի բացման արարողությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 25-ին մասնակցել է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի միջազգային ամենամեծ և մասշտաբային TOON EXPO 2024 ցուցահանդեսի բացման արարողությանը:
Էքսպոյին մասնակցում է առավել քան 100 ընկերություն ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից՝ ՌԴ, ԱՄԷ, Կիպրոս, Հունաստան, Իսպանիա, Պորտուգալիա, Մոլդովա, Իտալիա, Իրան։
Ներկայացված հիմնական ոլորտներն են՝ կառուցապատում, անշարժ գույք, բանկային համակարգ, ներդրումային գույք՝ Հայաստանում և արտերկրում, անշարժ գույքի կառավարում, ճարտարապետություն և նախագծում, գնահատում և չափագրում, արևային էներգիայի մատակարարում:
«Մեզ համար այսպիսի ցուցահանդեսներն ունեն շատ կարևոր նշանակություն․ դրանք մի կողմից շատ լավ հնավորություն են մեր քաղաքացիների համար մեկ վայրում տեսնել մինչև 150 նախագծեր և կատարել բնակարանի լավագույն ընտրություն, մյուս կողմից՝ շատ լավ հնարավորություն բիզնես գործընկերության իրականացման համար», - նշել է Գևորգ Պապոյանը։

Министр экономики РА Геворг Папоян 25 октября принял участие в церемонии открытия крупнейшей международной выставки недвижимости и строительного сектора Армении TOON EXPO 2024.
В выставке принимало участие более 100 компаний из Армении и зарубежья: России, ОАЭ, Кипра, Греции, Испании, Португалии, Молдовы, Италии, Ирана.
Были представлены следуюэие основные направления: строительство, недвижимость, банковское дело, инвестиционная недвижимость в Армении и за рубежом, управление недвижимостью, архитектура и дизайн, оценка и измерения, снабжение солнечной энергией.
«Подобные выставки очень важны для нас: с одной стороны, они предоставляют очень хорошую возможность нашим гражданам ознакомиться с порядка 150 проектами в одном месте и сделать лучший выбор квартир, а с другой стороны, это очень хорошая возможность для реализации делового партнерства», - отметил Геворг Папоян.